Az EF SET (azaz EF Standard English Test) egy szabad hozzáférésű szabványosított angol nyelvvizsga, melyet főként felnőttek vesznek igénybe szakmai célból. Mivel szabad hozzáférésű, ezért iskolák és vállalatok is használják a diákok és alkalmazottak angoltudásának költséghatékony felmérésére. Az EF SET azon kevés nyelvvizsgák egyike, amelyek bármilyen szintű angol nyelvtudást képesek megfelelő pontossággal felmérni. A teszt nem tudományos vagy gazdasági profilú, sokkal inkább az általános, változatos szituációkban használandó angol nyelvtudást méri fel.
Az EF SET három különböző hosszúságú és precizitású tesztet foglal magába: az EF SET Quick Check-t, az EF SET English Certificate-et, valamint az EF SET PLUS-t. Mindhárom teszt Reading és Listening, azaz olvasás és hallás utáni szövegértési tesztből áll, az pontozási rendszer pedig összhangban van a CEFR referenciakerettel. Mindhárom teszt eredménye megosztható a LinkedIn-en, és a felhasználó személyes profiljához is hozzá lehet adni őket az illető angol nyelvtudására vonatkozó bizonyítékul. Az EFSTE beszéd- és szövegalkotási készséget nem mér fel.
Az EF SET Quick English Check az EF SET English Certificate rövid, 15 perces verziója, mely nem adaptív. Hozzávetőleges becslést képes adni arról, hogy a kitöltő angol nyelvtudásának szintje alacsony, közepes vagy magas. Az EF SET English Certificate és az EF SET English Certificate Plus tesztek adaptívak, és az eredményt egy a CEFR referenciakerettel összhangban lévő, 0-tól 100-ig terjedő skálán adják meg. Az adapatív terminus azt jelenti, hogy az egyes feladatok nehézségi szintje a korábbi feladatokra adott válaszok függvényében nő vagy csökken.
A három változat közül a standard EF SET a legnépszerűbb. Ez egy 25 perces Reading résszel kezdődik, melyet egy szintén 25 perces Listening rész követ. Az EF SET PLUS ugyanezen teszt hosszabb, két órás változata, melynek esetében a hangsúly a tudományos nyelvváltozat felé tolódik el. A szigorú tesztek eredménye az EF SET-skála szerint kerül közlésre, de emellett elérhető az elért szintnek megfeleltethető IELTS- és TOEFL-pontszám is. A pontszámok átalakíthatóságáért harmadik fél kezeskedik.
Az EFSET-et az EF Education First nevű európai oktatási szervezet tervezte és menedzseli. A vizsga eredetileg belső célt szolgált, ám később az internet segítségével szabadon hozzáférhetővé vált.